Aşağıda belirtilen şartlar, yazılı kural ve yasal sorumlulukları içeren LotusLab Müşteri Paneli Kullanım Koşulları’nın LotusLab Müşteri Paneli Platformu’nun kullanılmasından önce okunması tavsiye edilir.

LotusLab Müşteri Paneli’nin genel kullanım şartlarının, bununla ilgili genel kuralların ve yasal sorumlulukların sizin için uygun olmaması halinde https://lotusanaliz.com.tr/ sitesinde bulunan LotusLab Müşteri Panelini kullanmayınız. Lotus Analiz Gıda Laboratuvar Hizmetleri A.Ş.’den hizmet alan bir müşteri olarak; üyelik için gerekli işlemleri yapıp LotusLab Müşteri Paneli’ni kullanarak, aşağıda yazılı şartları kabul etmiş sayılırsınız.

1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları https://lotusanaliz.com.tr/ ziyaretçilerinin tümüne açıktır. LotusLab Müşteri Paneli üzerinden verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir.
2. Aşağıdaki yazılı durumlarda, kullanıcının LotusLab Müşteri Paneli’ni kullanımı engellenebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında Lotus Analiz Gıda Laboratuvar Hizmetleri A.Ş. kanuni haklarını saklı tutar:

a. LotusLab Müşteri Paneli içeriğinin kötü niyetli olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması

b. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, kötü niyetli faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin amaca aykırı olarak alınması, silinmesi, değiştirilmesi.


3. Sorumluluklar

a. LotusLab Müşteri Paneli’ni ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaretçi kullanıcı IP adresi, giriş yapılan tarayıcı bilgisi ve ziyaret zamanı) kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile takip edilmektedir. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmektir.

b. LotusLab Müşteri Paneli kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu Kullanım Koşullarında belirtilen hususlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek LotusLab Müşteri Paneli’ni kullanmaya başlayabilir.

c. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur. Aynı şekilde kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

d. Kullanıcı, LotusLab Müşteri Paneli’nden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun ve diğer ilgili yasal düzenlemeler ile https://lotusanaliz.com.tr/‘nin hizmetlerine ilişkin olarak yayınlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

e. Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere uymadığının tespiti ve/veya kullanıcının Lotus Analiz Gıda Laboratuvar Hizmetleri A.Ş. ile olan iş ilişkisinin sona erdiğinin tespiti halinde, kullanıcının LotusLab Müşteri Panelinden yararlanması Lotus Analiz Gıda Laboratuvar Hizmetleri A.Ş. tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

f. Kullanıcı, LotusLab Müşteri Paneli’nden kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden telif hakkı, ticari marka ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında iliştirilen hiçbir bildirimi silemez veya çıkartamaz.

g. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından pazarlama@lotuslab.com.tr mail adresine başvuru ile yapılabilir. Üyeliğini sonlandıran kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını peşinen kabul eder. Tekrar üye olmak isteyen firma yetkilisinin üyelik işlemlerini yeniden gerçekleştirmesi gerekmektedir.

h. LotusLab Müşteri Paneli’nde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. İşbu sebeple panel içerisinde bulunan bilgiler baz alınarak kullanıcı/müşteri Lotus Analiz Gıda Laboratuvar Hizmetleri A.Ş.’den herhangi bir hak ve/veya talepte bulunamaz.